נדל”ן בחו”ל / מינוף באמצעות בנק מקומי

קבלת מימון מבנק ככלל, היא משימה לא פשוטה הכרוכה בלא מעט פרוצדורה וריצות. על אחת כמה וכמה כשמדובר ברכישת נכס במדינה זרה ומבוקש לקבל מימון מבנק מקומי. מלבד הקשיים הרגילים, נוספים כאן כמובן גם פערי השפה, התרבות והעובדה הפשוטה, כי לבנק הזר אין כל נתונים ביחס אלינו, לרבות נתוני ההכנסות, כושר הפירעון, הניסיון המקצועי וכיו”ב.

התקשרות עם יועץ פיננסי מקומי

בשל הקשיים אשר הזכרנו לעיל, מומלץ מאוד להתקשר כבר בשלבים הראשונים של לימוד העסקה, עם יועץ פיננסי המומחה בקבלת משכנתא ומימון במדינת היעד. יועץ כזה יוכל לתאר לכם את התהליך ולפשט אותו עבורכם, לקבוע אבני דרך לביצוע המשכנתא ולפרט בפניכם את רשימת המסמכים והדרישות על פי הגדרת הבנק הרלוונטי. בשלב הבא, הוא יוכל גם להשיג הצעות מבנקים שונים ולערוך ביניהם התמחרות, על מנת לקבל הצעה אופטימאלית, המותאמת על פי דרישותיכם וכוללת את תנאי הריבית הטובים ביותר. 

היבט הנכס – שמאות 

יועץ פיננסי מקומי מנוסה, יידע לחבר אתכם לשמאי המאושר מראש על ידי הבנקים המקומיים, לצורך עריכת שמאות מקדימה של הנכס. דו”ח השמאי הינו מסמך קריטי בהליך קבלת הליווי, שכן על פי תוצאותיו, בין היתר, יוחלט האם לאשר את הליווי, מהו שיעור המימון שהבנק יהיה מוכן להעמיד ולאילו פרקי זמן. על פי רוב, ניתן יהיה לתקשר ישירות מול השמאי ולבקש ממנו “קריאת כיוון” ביחס לשמאות עוד טרם העברתה לבנק. במסגרת השמאות יתועדו בד”כ המסמכים המשפטיים הרלוונטיים הנוגעים לנכס – זיהוי הנכס באמצעות נסח או כל מרשם מחייב אחר, היתרי בניה ועוד.

היבט הלווה 

כאן התמונה עשויה להיות מורכבת יותר. בבסיס העניין – אנחנו מבקשים מבנק זר לסמוך עלינו ולהעמיד לרשותנו הלוואה, לעיתים בהיקפים לא מבוטלים, כאשר לבנק אין כל ידיעה ביחס אלינו ולנתונים הפיננסיים שלנו. שם המשחק במקרה הזה הוא פשטות. הבנק כדרכו, יבקש מסמכים מתורגמים המעידים על רמת ההכנסות, מצב הנכסים, הלוואות, תנועות חשבון עו”ש ומסמכים נוספים אחרים. קל מאוד ללכת לאיבוד בתוך שלל הדרישות והררי הניירת. על מנת להתמקד, יש לתאר את המצב בצורה תמציתית וקוהרנטית, לברור אך ורק את המסמכים החשובים הרלוונטיים ולצרף אליהם תכנית עסקית פשוטה ובהירה. ככל שניטיב להתמקד ולספק לבנק תמונת מצב ברורה ואחידה יותר, כך נוכל לקצר את התהליך ולהגדיל את הסיכוי לאישור העסקה אצל הבנק.

האמור ברשימה לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם. על הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו”ד המתמחה בתחום הספציפי בטרם נקיטת כל פעולה כזו או אחרת. כל המסתמך על האמור בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד.

דילוג לתוכן