היום שאחרי – משבר הקורונה

לקוחות וחברים יקרים,

ימים מאתגרים מאוד עוברים על כולנו. השפעות הרוחב של המגפה והמשבר הכלכלי הנלווה לה, הן חסרות תקדים בהיקפן ובאופן שבו הן משבשות, ללא היכר, את שגרת החיים והעבודה של כולנו. זאת כמובן לצד החשש והדאגה לשלום הסובבים אותנו.

ובכל זאת, איך ניתן להיערך ליום שאחרי? מהי אסטרטגיית היציאה מהמשבר האישית של כל אחד מאיתנו?

לתכנן עכשיו את היום שאחרי 

לקום מוקדם בבוקר. להתאמן. להתיישב לכתוב תכנית עבודה מסודרת איך חוזרים לשגרה. בימים רגילים, השוטף הוא האויב של כולנו. אנחנו כל כך נשאבים אליו שאנחנו לא מצליחים לרוב, להרים ממנו את הראש, לעצור לרגע ולקרוא את התמונה הרחבה. 

אז הנה ההזדמנות. השוטף עצר, כמעט באחת. אין הסחות, אין דד-ליין, אין להגיע למקום נתון בזמן נתון, מלבד אולי לפגישות זום מנומנמות. 

המשבר הנוכחי ממחיש באופן דרמטי את הסיכון שבהסתמכות על מקום העבודה כמקור הכנסה בלעדי, שבלתו אין. ערב חג הפסח, אנחנו עם מספר בלתי נתפס של למעלה ממיליון בלתי מועסקים. 

זאת אולי קריאת השכמה אחרונה לכך שדפוסי החשיבה המסורתיים חייבים להשתנות. מושגים כמו ותק וקביעות במקום העבודה, שייכים לעולם הישן. המציאות היום, גם ללא משבר גלובלי, היא תזזיתית ומשתנה ללא הרף. נגמרו הזמנים שבהם אנשים היו עובדים 30-40 שנה באותו מקום עבודה ויוצאים לפנסיה.

יצירת מקורות הכנסה חלופיים – עצמאות פיננסית

הפוקוס חוזר אלינו. לא תכנית חירום ממשלתית ולא הלוואות בערבות מדינה. בסוף כל אחד מאיתנו נדרש לדאוג לעצמו. לשבת עם עצמכם ולייצר תכנית עבודה סדורה איך, ביום שאחרי, אתם הופכים להיות הגרסה הכלכלית הכי טובה שלכם.

לנתח חלופות – מהן האפשרויות העומדות לרשותכם? איך ניתן לגייס את היכולות הקיימות כדי להגדיל את ההון העצמי ואת ההכנסה השוטפת? אילו נכסים עשויים לייצר לכם הכנסה פסיבית נוספת בשגרה ובעתות חירום ולהפחית את התלות הבלעדית במקום העבודה? זה יכול להיות נדל”ן, השקעה בניירות ערך, נכסים דיגיטליים, וכל דבר אחר שיכול להציף לכם ערך ולהגדיל את עמודת הנכסים שלכם.

יש להניח שהזדמנויות מעניינות להשקעה תהיינה מצויות בשפע אחרי המשבר הזה. הקלישאה הרווחת היא שמזל הוא הדבר הזה שקורה כשהזדמנות פוגשת מוכנות. נראה שאין זמן טוב יותר להתכונן!

קחו נשימה ארוכה, תכננו את היום שאחרי.

בינתיים הרבה בריאות וחג-שמח!

דילוג לתוכן